ACS880 Sürücü Devreye Alma
Temmuz 6, 2019
ACS880 Sürücü Bluetooth Kontrolü
Temmuz 15, 2019
Tümünü göster

ACS880 Sürücü Parametre Yedekleme

Merhabalar önceki paylaşımlarımız da ACS880 Motor Sürücülerinin nasıl devreye alınacağından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise ACS880 sürücü parametre yedekleme işlemi nasıl yapılır? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Herzaman ki gibi belirtelim, vereceğimiz bilgiler programlama kılavuzunda paylaşılmış orijinal içeriklerin derlenmesinden oluşmaktadır. Orijinal kullanım kılavuzunu incelemeniz ve anlamanız ACS880 sürücüleri öğrenmeniz açısından önem arz etmektedir. Çünkü bu paylaşımdaki bilgiler esasen bizlerin endüstriyel sahada pratikte uyguladığımız şekildedir.

ACS880 Sürücü Parametre Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

ACS880 sürücünün terminal bağlantıları kontrol edildikten sonra enerjisi verilir. Kontrol panelinin hazır olması beklenir.

Resim1 Ana Ekran

Resim-1 de görüldüğü gibi panel hazır duruma geldiğinde, öncelikle Lokal moda olarak ACS880 sürücü parametre yedekleme işlem adımlarına başlayabiliriz.

Resim-2 Menü Ekranı

ACS880 Sürücü operatör paneli üzerinden Resim-2 de görüldüğü gibi menü tuşuna bastıktan sonra yön tuşları yardımı ile yedeklemeler alt menüsüne giriyoruz.

Resim-3 Yedekleme Menüsü

Yedeklemeler menüsüne giriş yaptıktan sonra Resim-3 de görüldüğü gibi Yedekleme Oluştur seçeneği ile devam edeceğiz.

Yedekleme oluştur dedikten sonra, Resim-3 de görüldüğü gibi eğer sürücü hafızasında önceden alınmış yedek listemiz varsa bu yedeklerden birini seçerek üzerine yeni yedeğin yazılması için gelecek olan bilgilendirme mesajında seçim yaparak ilerliyoruz. Bu aşamadan sonra

Resim-4-5-6 da olduğu gibi yükleme ilerlemesinin bitmesini bekliyoruz. ACS880 sürücü parametre yedekleme işlemi tamamlandığında yedekleme menüsüne tekrar dönmüş olmamız gerekiyor.

Buraya kadar yaptığımız ACS880 sürücü parametre yedekleme işlem adımları tamamlandıktan sonra ihtiyaç halinde aldığımız yedeği nasıl yükleyeceğiz birde ona bakalım.

Resim-1-2-3 de gördüğümüz şekilde ilk 3 işlem adımını uygulayarak yedekleme oluşturma ekranına kadar gelmemiz gerekiyor. Bu ekranda

Resim-7 Yüklenecek Parametre Seçimi

Resim-7 de olduğu gibi listelenen yedek listesinden yüklenecek olan yedek gurubunun seçimini yaparak ilerliyoruz.

Resim-8 Parametrelerin Geri Yüklenmesi

Resim-8 de gördüğümüz şekilde gelen ekranda tüm paramtreleri geri yükle diyoruz.

Resim-9-10-11 de görüldüğü gibi ACS880 sürücü parametre yedekleme işlemi nin bitmesini bekliyoruz. İşlem tamamlandıktan sonra ana ekrana dönebilir diğer işlerimize devam edebiliriz.

Ümit ediyoruz ki konuyu araştırırken bize rastlayan okurlarımız için faydalı bir paylaşımda bulunmuş ve ACS880 sürücü parametre yedekleme işlemi nasıl yapılır? sorunuzu cevaplandırmanıza yardımcı olmuşuzdur. Yeni konu ve paylaşımlarımızı merak ederseniz bizi okumaya devam edebilirsiniz 🙂

Editör
Editör
Elektronik sevdam küçük yaşta babamın tamir atölyesinde başladı. Uzun süredir ise endüstriyel sistemlerin elektronik kartlarını ve alçak gerilim yüksek güçlü motor sürücülerinin tamirlerini keyif alarak yapıyorm. Ayrıca araştırıyor, öğreniyor, uyguluyor ve yenileniyorum. Adana 82 tipik boğayım :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir