IGBT Nedir? | Nasıl Test Edilir?
Nisan 5, 2019
ACS800 Motor Sürücüleri
Nisan 8, 2019
Tümünü göster

XC8 Derleyicisi İle Gömülü Sistemlere Giriş

MPLAB XC8 Complier

Bu paylaşımımızda XC8 Derleyicisi nin ele alındığı video serisi ile gömülü sistemlere giriş adımınızı başlatmanızda yardımcı olacağımıza inanıyoruz.


XC8 Derleyicisi İle Gömülü Sistemlere Giriş ;

Değerli paylaşımı için Burak Kirazlı hocamıza teşekkür ediyoruz.

XC8 Derleyicisi ile ilgili video serisi izleyeceğiz. Gömülü sistemler, mikro denetleyiciler veya dijital sinyal işlemcileri (DSP), sahada programlanabilir geçit dizileri (FPGA), uygulamaya özel entegre devreler (ASIC) ve geçit dizileri şeklinde işlem çekirdekleriyle yönetilir. Bu bileşenler, elektrikli veya mekanik ara yüzey işlemeye adanmış bileşenlerle entegre edilirler. Gömülü sistemler bilgi işlem sistemleridir, ancak kullanıcı ara birimine (UI) sahip olmaktan, grafiksel kullanıcı ara birimlerine (GUI) kadar değişiklik gösterebilirler. Kullanıcı arayüzleri düğmeler, LED’ler, dokunmatik ekran algılama ve daha fazlasını içerebilir.

MPLAB video serisinde gömülü sistemlere yeni giriş yapan arkadaşlara Burak Kirazlı yorumu ve öğretisi ile temel bilgilendirmeler yapılmıştır. Gömülü sistemlere iyi bir giriş yapmayı düşünüyorsanız video serisinin devamını izlemenizi öneriyoruz 🙂


MPLAB® XC8 Compiler v2.05 İndirebilir Sisteminize Kurabilirsiniz.

MPLAB XC8 Complier

MPLAB XC8 C Derleyiciye ait bilgi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Gömülü sistemlere giriş konularının işlendiği kategorimize göz atmak isterseniz buradan erişebilirsiniz. Yeni konu ve paylaşımlarımızı merak ederseniz bloğumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Editör
Editör
Elektronik sevdam küçük yaşta babamın tamir atölyesinde başladı. Uzun süredir ise endüstriyel sistemlerin elektronik kartlarını ve alçak gerilim yüksek güçlü motor sürücülerinin tamirlerini keyif alarak yapıyorm. Ayrıca araştırıyor, öğreniyor, uyguluyor ve yenileniyorum. Adana 82 tipik boğayım :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir