ACS880 Sürücü Parametre Yedekleme
Temmuz 12, 2019
2 Telli | 4 Telli Bağlantı Nedir?
Temmuz 26, 2019
Tümünü göster

ACS880 Sürücü Bluetooth Kontrolü

Merhabalar önceki yazımızda ACS880 Sürücü Parametre Yedekleme İşlemi hakkında bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Bu yazımızda ise ACS880 sürücü bluetooth kontrolü nasıl yapılır? sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Her zaman ki gibi belirtelim, vereceğimiz bilgiler programlama kılavuzunda paylaşılmış orijinal içeriklerin derlenmesinden oluşmaktadır. Orijinal kullanım kılavuzunu incelemeniz ve anlamanız ACS880 sürücüleri öğrenmeniz açısından önem arz etmektedir. Çünkü bu paylaşımdaki bilgiler esasen bizlerin endüstriyel sahada pratikte uyguladığımız şekildedir.

ACS880 Sürücü Bluetooth Kontrolü ;

ACS880 sürücünün terminal bağlantıları kontrol edildikten sonra enerjisi verilir. Kontrol panelinin hazır olması beklenir. 

Resim-1

Resim-1 de görüldüğü gibi panel hazır duruma geldiğinde, öncelikle Lokal moda olarak ACS880 sürücü bluetooth kontrolü işlemine başlayabiliriz.

Operatör paneli üzerinde bulunan ” ? ” yardım tuşuna ikaz ledi mavi renge dönene kadar basılı tutuyoruz. Bu işlem yaklaşık 3 sn kadar sürüyor. İkaz ledi sürücü ile farklı bir cihaz eşleşene kadar yanıp sönerek ikaz verir. ACS880 Sürücü bluetooth fonksiyonu aktif duruma geldiğinde panel üzerinde kontrol edeceğimiz cihaz ile eşleştirme yapabilmek için bir kod veriyor.

Resim-2 Bluetooth Eşleştirme Kodu

Resim-2 deki gibi sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan bu kodu ACS880 sürücümüzü kontrol edeceğimiz cep telefonu veya tabletimiz ile eşleştirme yaparken kullanacağız. Sizin ekranınızda resimde gördüğünüzden farklı bir kod oluşacaktır. Eşleştirme tamamlanıp ACS880 sürücüye bluetooth ile cihaz bağlandığında ikaz ledi sürekli olarak mavi renkte yanacaktır.

Cep telefonumuz veya tabletimiz ile ACS880 sürücümüzü eşleştirdikten sonra Google Play üzerinden cihazımıza yükleyeceğimiz Drivetune isimli uygulama ile ACS880 sürücü bluetooth kontrolünü sağlayabiliyoruz.

Resim-3 ABB Drivetune Uygulaması

Dilerseniz buradan Drivetune uygulamasını indirebilirsiniz.

ABB Drivetune ile neler yapabiliriz?

ACS880 sürücü ile bağlanılan Drivetune uygulamasını kullanarak sürücüye bağlı motorumuza hareket verebilir, yön değişimi yapabilir, hataları resetleyebilir, aktüel çalışma verilerini izleyebiliriz. Resim-5 ve Resim-6 da gördüğümüz gibi doğrudan parametre listesine erişebilir ve parametre değiştirme işleminide gerçekleştirebiliriz. Değiştirilen parametre değerleri anlık tepki ile değişir. Kısaca tanımlamak istersek teknolojinin tüm avantajlarını kullanarak ACS880 operatör panelini akıllı telefonumuz ile yer değiştirdiğimizi düşünebiliriz.

Siz değerli okurlarımız için faydalı bir paylaşımda bulunmuş ve ACS880 sürücü bluetooth kontrolü nasıl yapılır? sorunuzu cevaplandırmanıza yardımcı olmuşuzdur. Yeni konu ve paylaşımlarımızı merak ederseniz bizi okumaya devam edebilirsiniz 🙂

Editör
Editör
Elektronik sevdam küçük yaşta babamın tamir atölyesinde başladı. Uzun süredir ise endüstriyel sistemlerin elektronik kartlarını ve alçak gerilim yüksek güçlü motor sürücülerinin tamirlerini keyif alarak yapıyorm. Ayrıca araştırıyor, öğreniyor, uyguluyor ve yenileniyorum. Adana 82 tipik boğayım :)

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir